ZWIĄZEK KOMPOZYTORÓW POLSKICH

Rynek Starego Miasta 27, 00-272 Warszawa, tel. (+48 22) 831 17 41, 831 16 34, faks 887 40 52, mail:zkp@zkp.org.pl

Zarząd Oddziału Gdańskiego

Prezes: Andrzej Dziadek
Skarbnik: Krzysztof Olczak
Członek Zarządu: Anna Pęcherzewska-Hadrych

Oddział Gdański ZKP, c/o Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki,
ul. Łąkowa 1/2, 80-743 Gdańsk

Oddział Gdański ZKP powstał w 1963 roku. Jest organizatorem koncertów z cyklu Nowe Brzmienia Gdańskie prezentujących najnowszą twórczość kompozytorów związanych z Gdańskiem i Pomorzem.

Zarząd Oddziału Katowickiego

Prezes: Stanisław Bromboszcz
Wiceprezes: Jarosław Mamczarski
Sekretarz: Aleksander Nowak Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Skarbnik: Przemysław Scheller

Oddział Katowicki, Akademia Muzyczna w Katowicach, ul. Zacisze 3 , 40-025 Katowice

Katowicki Oddział ZKP powstał w 1953 roku. Jest organizatorem festiwali: Śląskie Dni Muzyki Współczesnej oraz Śląskich Trybun Kompozytorów. W 2012 Oddział zorganizował festiwal Brand New Music, którego głowną ideą jest prezentacja dzieł i sylwetek kilku pokoleń kompozytorów - od studentów, poprzez odnoszących pierwsze sukcesy absolwentów, po uznanych mistrzów.

Zarząd Oddziału Krakowskiego

Prezes: Marcel Chyrzyński Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wiceprezes: Jerzy Stankiewicz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretarz:
Skarbnik:
Aleksandra Patalas
Maciej Jabłoński
Członek Zarządu: Agnieszka Draus
Członek Zarządu: Krzysztof Kostrzewa

Oddział Krakowski ZKP, Biuro "Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów", ul. Grochowska 15/2, 31-516 Kraków.

Krakowski Oddział ZKP powstał w 1953. Pierwszym prezesem był Stefan Kisielewski. Należeli do niego tak wybitni i sławni kompozytorzy i muzykolodzy, jak: Krzysztof Penderecki, Bogusław Schaeffer, Roman Berger, Juliusz Łuciuk, Stanisław Radwan, Zygmunt Szweykowski i Mieczysław Tomaszewski. Od 1989 roku Zarząd Oddziału organizuje Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów (d. Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich), którego dyrektorem od stycznia 1994 do 17 stycznia 2014 był Jerzy Stankiewicz, ówczesny prezes Oddziału. Tego dnia Zarząd Oddziału Krakowskiego wybrał nowego dyrektora, którym został Marcel Chyrzyński. Jednocześnie zmieniona została nazwa Festiwalu na Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów Krakowskich. Od 2020 ponownie zmieniła się nazwa na Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów. Ponadto Oddział organizuje inne koncerty, spotkania, wykłady i jubileusze oraz koncerty promocyjne polskiej muzyki współczesnej za granicą.Od 2017 organizuje także Międzynarodowy Konkurs dla Młodych Kompozytorów im. Krzysztofa Pendereckiego. Od 23 stycznia 2016 prezesem Oddziału jest Marcel Chyrzyński.

Zarząd Oddziału Kujawsko-Pomorskiego

prezes : Piotr Komorowski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

z-ca prezesa:

skarbnik:

Marcin KopczyńskiTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Magdalena Cynk

Oddział Kujawsko-Pomorski ZKP, c/o Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego, ul. Słowackiego 7, 85-008 Bydgoszcz

Kujawsko-Pomorski Oddział ZKP powstał w 2008 roku. W pierwszych latach działalności organizował szereg koncertów: Musica in Lontananza, Musica in Lontananza-Cosmomusica, Młoda Muzyka-Młode Brzmienia, Kompozytor na celowniku, Projekt Landscape, Skazani na kompozycję, Musica Nova Pomorza i Kujaw, Nowa Muzyka w MCK. Współorganizujemy także cykl promujących twórców regionu: Musica varia est w Inowrocławiu oraz Pięciolinia dla Papieża w Toruniu, które od kilku lat są wizytówką twórczości kompozytorów Pomorza i Kujaw. W 2013 roku odbyła się pierwsza edycja Festiwalu Muzyki Współczesnej Nowa Muzyka w Bydgoszczy.

Zarząd Oddziału Lubelskiego

Prezes: Mariusz DubajTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Skarbnik: Mieczysław Mazurek

Oddział Lubelski ZKP, Wydział Artystyczny UMCS, ul. Kraśnicka 2a, 20-718 Lublin

Lubelski Oddział ZKP powstał w 1989 roku. Od 1988 roku organizowane we współpracy z Filharmonią Lubelską koncerty kameralne i symfoniczne z cyklu AKORD, prezentujące twórczość kompozytorów lubelskich, a także koncerty kompozytorskie członków Oddziału. Do chwili obecnej miało miejsce piętnaście edycji AKORDÓW.

Zarząd Oddziału Łódzkiego

Prezes: Artur Zagajewski
Sekretarz: Tomasz Szczepanik
Skarbnik: Maciej Kabza

Oddział Łódzki ZKP, c/o Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, ul. Gdańska 32,  90-716 Łódź

Łódzki Oddział ZKP powstał w 1953 roku. W latach 1977-1999 organizował Festiwal Twórczości Muzycznej Dla Dzieci i Młodzieży "DO-RE-MI", a także od wielu lat sesje z cyklu MUSICA MODERNA, na które składają się koncerty, wykłady i seminaria poświęcone muzyce współczesnej.

Zarząd Oddziału Poznańskiego

Prezes: Ewa Fabiańska-Jelińska
Wiceprezes: Agnieszka Zdrojek-Suchodolska
Skarbnik: Michał Janocha

Oddział Poznański ZKP, ul. Św. Marcin 87 , 61-808 Poznań

Poznański Oddział ZKP powstał w 1953 roku. Od 1961 roku organizuje Festiwal Polskiej Muzyki Współczesnej Poznańska Wiosna Muzyczna, zainicjowany przez Tadeusza Szeligowskiego i Floriana Dąbrowskiego, a także koncerty Kompozytorzy poznańscy i ich goście.

Zarząd Oddziału Warszawskiego

Prezes: Sławomir Czarnecki
Wiceprezes: Anna Ignatowicz-Glińska
Sekretarz: Filip Matuszewski
Skarbnik: Artur Cieślak
Członek Zarządu: Edward Sielicki

Oddział Warszawski, Rynek Starego Miasta 27, 00-272 Warszawa; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oddział Warszawski ZKP powstał w 1963 roku. Od 1986 roku organizuje corocznie festiwal Warszawskie Spotkania Muzyczne "muzyka dawna - muzyka nowa". Więcej na www.wsm.art.pl
Oddział organizuje też koncerty pod hasłem Muzyczne Pory Roku, prezentujące twórczość kompozytorów warszawskich. Koncerty organizowane są od 2004 roku. Indeks dotychczas wykonanych utworów.

Zarząd Oddziału Wrocławskiego

Prezes: Mateusz Ryczek
Sekretarz: Grzegorz Wierzba
Skarbnik: Adam Porębski
 Członek Zarządu:
 Rafał Augustyn

Oddział Wrocławski ZKP, pl. Jana Pawła II 2 , 50-043 Wrocław; e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wrocławski Oddział ZKP powstał w 1958 roku. Jest organizatorem dwóch festiwali: Musica Polonica Nova, Musica Electronica Nova oraz koncertów promocyjnych. Więcej na https://www.facebook.com/ZKPWRO