ZWIĄZEK KOMPOZYTORÓW POLSKICH

Rynek Starego Miasta 27, 00-272 Warszawa, tel. (+48 22) 831 17 41, 831 16 34, faks 887 40 52, mail:zkp@zkp.org.pl

Polskie Centrum Informacji Muzycznej


Polskie Centrum Informacji Muzycznej

Rynek Starego Miasta 27, 00-272 Warszawa
tel.:   (+48 22) 831 16 34 w. 33, 635 91 40
faks: (+48 22) 887 40 52
                                e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.polmic.pl
                                godziny otwarcia: 11-16 (poniedziałek-piątek, z wyjątkiem środy)

UWAGA!

W ZWIĄZKU Z PANDEMIĄ I OBOWIĄZUJĄCYMI OGRANICZENIAMI Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC PRACUJE OBECNIE W TRYBIE ADALNYM, A BIBLIOTEKA I CZYTELNIA SĄ OBECNIE ZAMKNIĘTE DLA CZYTELNIKÓW. NASZYCH UŻYTKOWNIKÓW I WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH SERDECZNIE PROSIMY O KONTAKT MAILOWY: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. ZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONĘ www.polmic.pl .
                                    
Polskie Centrum Informacji Muzycznej powstało w 2001 roku na bazie Biblioteki-Fonoteki Związku Kompozytorów Polskich - Ośrodka Dokumentacji Polskiej Muzyki Współczesnej, która gromadziła książki, partytury i płyty oraz informacje dotyczące współczesnych kompozytorów polskich i ich dzieł przez pięćdziesiąt lat. W 1998 roku Biblioteka została przedstawicielem Polski w International Association of Music Information Centres. Polskie Centrum Informacji Muzycznej zastępuje ją teraz w tej roli, kontynuując wszelkie dotychczasowe formy aktywności Biblioteki ZKP. Dyrektorem Centrum jest dr Mieczysław Kominek, muzykolog i reżyser dźwięku, dziennikarz, krytyk i publicysta.

Polskie Centrum Informacji Muzycznej

  • gromadzi i udostępnia książki, czasopisma oraz inne publikacje o polskiej muzyce współczesnej
  • posiada największy w Polsce zbiór partytur utworów współczesnych kompozytorów polskich
  • dysponuje bogatą kolekcją nagrań polskiej muzyki współczesnej, zarówno w postaci płyt opublikowanych przez profesjonalne firmy fonograficzne, jak i nagrań radiowych oraz własnych rejestracji koncertów organizowanych przez Związek Kompozytorów Polskich
  • ma największą w Polsce komputerową bazę danych o polskich kompozytorach współczesnych i ich utworach, której zasadnicza część jest udostępniona w Internecie.