ZWIĄZEK KOMPOZYTORÓW POLSKICH

Rynek Starego Miasta 27, 00-272 Warszawa, tel. (+48 22) 831 17 41, 831 16 34, faks 887 40 52, mail:zkp@zkp.org.pl

Poznańska Wiosna Muzyczna

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej

Największym świętem muzyki współczesnej w Wielkopolsce jest niewątpliwie Poznańska Wiosna Muzyczna, której pierwsza edycja miała miejsce w roku 1961 w Poznaniu, za sprawą jej twórcy – Tadeusza Szeligowskiego. Od ponad pół wieku festiwal prezentuje twórczość współczesnych kompozytorów w interpretacjach wybitnych wykonawców.

Obecnie – po kilku edycjach festiwalu jako biennale, Poznańska Wiosna Muzyczna powraca do cyklu corocznego. Jej misją jest przybliżenie publiczności muzyki współczesnej – zarówno klasyki XX wieku, jak i utworów najnowszych oraz jej twórców – przede wszystkim polskich, ale i kompozytorskie indywidualności ze świata – reprezentujących muzyczną różnorodność współczesności.

Program festiwalu kierowany jest do szerokiej publiczności – stałych melomanów, zaprzyjaźnionych z „Wiosną...” od dawna oraz tych nieśmiało przekraczających pierwszy raz próg sali koncertowej... Organizatorzy nie zapominają też o najmłodszych odbiorcach, przygotowując specjalnie dla nich koncerty i warsztaty, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

http://www.wiosnamuzyczna.pl