ZWIĄZEK KOMPOZYTORÓW POLSKICH

Rynek Starego Miasta 27, 00-272 Warszawa, tel. (+48 22) 831 17 41, 831 16 34, faks 887 40 52, mail:zkp@zkp.org.pl

Wesprzyj nas

 

Nie jesteśmy organizacją pożytku publicznego w sensie formalnym. Ale niewątpliwie pro publico bono działamy.

Dostarczamy strawy duchowej najwyższej jakości, rozbudzamy emocje, działamy na wyobraźnię, poruszamy zmysły.

W zakładce „Nasze działania” można znaleźć wszystkie nasze aktywności.

Wspierają nas poważne instytucje, bo poważna jest nasza działalność.  Niezależnie od naszej bogatej palety imprez, a może właśnie dlatego, liczą się z nami w świecie. Jesteśmy w zarządzie ECSA (Sojusz Europejskich Kompozytorów i Autorów Piosenek)  i Europejskie Forum Kompozytorów (ECF). Nasz „sztandarowy” festiwal – Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” jest członkiem prestiżowego stowarzyszenia Europejskiej Sieci Kreowania i Promocji Nowej Muzyki "Réseau Varèse", a utworzone i prowadzone przez nas Polskie Centrum Informacji Muzycznej jest liczącym się członkiem   International Association of Music Information Centres (Międzynarodowego Stowarzyszenia Centrów Muzycznych).

Mimo ugruntowanej pozycji Związku Kompozytorów Polskich, istniejącego od 1945 roku i kontynuującego tradycje przedwojennego, powstałego w 1925 roku,  Stowarzyszenia Kompozytorów Polskich, stale zmagamy się z problemami finansowymi, które uniemożliwiają nam pełną realizację naszych zamierzeń.

Ale istnieje możliwość, aby to zmienić. Nasz statut przewiduje bowiem godność członka wspierającego. Taka osoba, czy instytucja nie ma wprawdzie typowych dla członków ZKP praw, ale może mieć wpływ i udział w kształtowaniu polskiej kultury muzycznej.

Jeżeli tylko znajdzie się taki darczyńca, zostanie to odnotowane we wszystkich wydawanych przez nas drukach reklamowych, do których należą afisze, foldery, książki programowe. To duża reklama dla darczyńcy, bo też i dużo druków wydajemy. Oferujemy też miejsce na reklamę w książkach programowych naszych wydarzeń. Będziemy też zaszczyceni mogąc gościć naszych darczyńców na organizowanych przez nas koncertach i festiwalach.

Zostań przyjacielem Związku Kompozytorów Polskich, zostań przyjacielem polskiej muzyki, zostań dobrodziejem polskiej kultury!