ZWIĄZEK KOMPOZYTORÓW POLSKICH

Rynek Starego Miasta 27, 00-272 Warszawa, tel. (+48 22) 831 17 41, 831 16 34, faks 887 40 52, mail:zkp@zkp.org.pl

Wydarzenia

Sounds of Diversity

W dniach 18/19/20 marca 2024 odbędą się trzy koncerty z nową muzyką w krajów V4 - Czech, Polski i Słowacji.

Czytaj więcej...

Renewable Music. V4 Composers for Sustainability

renmus color
‘Renewable Music. V4 Composers for Sustainability’ to międzynarodowy projekt realizowany w latach 2023-2025 przez Związek Kompozytorów Polskich we współpracy z Berg Orchestra (Czechy), Waves Bratislava (Słowacja) oraz UMZE Association (Węgry) w ramach programu Kreatywna Europa 2021-2027.

Czytaj więcej...

Nagroda w dziedzinie edukacji muzycznej dla Grażyny Krzanowskiej

Prezydium Zarządu Głównego Związku Kompozytorów Polskich, na posiedzeniu w dniu 28 czerwca 2023, przyznało (ósmą w historii) Nagrodę Związku Kompozytorów Polskich  za zasługi na polu edukacji muzycznej. Otrzymała ją:

GRAŻYNA KRZANOWSKA – za wieloletnie działania edukacyjne w zakresie muzyki współczesnej wśród dzieci i młodzieży

Czytaj więcej...

Po 41. Walnym Zebraniu Członków ZKP

W dniach 16-17 czerwca br. obradowało w Warszawie 41. Walne Zebranie Członków Związku Kompozytorów Polskich, podczas którego dokonano wyboru nowych władz i podjęto kilka uchwał. Członkami Honorowymi ZKP wybrani zostali: kompozytorzy: Joanna Wnuk-Nazarowa, Szabolcs Esztenyi i Walentin Silwestrow oraz Adrian Thomas.

Czytaj więcej...

Nagrody w dziele promocji polskiej muzyki współczesnej za 2023 rok już przyznane!

Prezydium Zarządu Głównego Związku Kompozytorów Polskich, na posiedzeniu w dniu 31 maja 2023, przyznało tegoroczną Nagrodę Honorową Związku Kompozytorów Polskich  za zasługi w dziele promocji polskiej muzyki współczesnej

Tomaszowi Koniecznemu za promocję polskiej pieśni, w szczególności utworów Romualda Twardowskiego, Henryka Czyża i Aleksandra Nowaka. Wybitny śpiewak, występując na najważniejszych scenach operowych świata, nie zapomina o polskim repertuarze, nadając mu swoimi interpretacjami nowe życie.

Zespołowi KWARTLUDIUM za 20-letnią konsekwentną promocję najnowszej muzyki polskiej i światowej, udokumentowaną kilkudziesięcioma prawykonaniami w kraju i za granicą

Czytaj więcej...