ZWIĄZEK KOMPOZYTORÓW POLSKICH

Rynek Starego Miasta 27, 00-272 Warszawa, tel. (+48 22) 831 17 41, 831 16 34, faks 887 40 52, mail:zkp@zkp.org.pl

Wydarzenia

Doroczne Nagrody ZKP 2024 już przyznane!

Dnia 9 maja 2024 Jury w składzie: Krzysztof Baculewski (przewodniczący), Agnieszka Draus, Monika Kędziora, Mieczysław Kominek oraz Jerzy Stankiewicz, przyznało Doroczne Nagrody Związku Kompozytorów Polskich 2024.
Laureatami Nagród zostali:

Marcel Chyrzyński – za wybitną twórczość kompozytorską uznaną w środowiskach muzycznych w Europie, Azji i obu Amerykach; za dyrekcję artystyczną i organizacyjną Krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów oraz za wieloletnią działalność i koleżeńską postawę w Związku Kompozytorów Polskich.
Katarzyna Dadak-Kozicka – za wieloletnią inspirację środowiska muzykologicznego i kompozytorskiego do wspólnych działań na rzecz muzyki polskiej w kraju i za granicą, rekonstrukcję dziejów Związku Kompozytorów Polskich w książce „Obrońcy dobra powierzonego", odnowienie związkowych czasopism naukowych: „Polskiego Rocznika Muzykologicznego" i „Musicology Today".
Violetta Przech – za fundamentalną monografię życia i twórczości Zbigniewa Bargielskiego, której poświęciła wiele lat pracy i swego życia zawodowego.

Czytaj więcej...

65. Konkurs Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda rozstrzygnięty!

W dniu 26 kwietnia 2024 odbył się koncert finałowy 65. Konkursu, po którym odbyło się zebranie Jury w składzie: Grażyna Pstrokońska-Nawratil (przewodnicząca), Alicja Gronau, Rafał Kłoczko, Katarzyna Kwiecień-Długosz i Edward Sielicki, po wysłuchaniu podczas koncertu finałowego utworów zakwalifikowanych do II etapu Konkursu:

Czytaj więcej...

Koncert finałowy 65. Konkursu Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda

Dnia 26 kwietnia 2024 o godz. 19.00 w Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda odbędzie się koncert finałowy 65. Konkursu Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda, zorganizowany przez Związek Kompozytorów Polskich we współpracy z Filharmonią Zielonogórską.

Czytaj więcej...

Nagroda ZKP w dziedzinie edukacji dla Marleny Wieczorek i Fundacji Meakultura

Prezydium Zarządu Głównego Związku Kompozytorów Polskich, na posiedzeniu w dniu 27 marca 2024, przyznało (dziewiatą w historii) Nagrodę Związku Kompozytorów Polskich  za zasługi na polu edukacji muzycznej. Otrzymała ją:

Marlena Wieczorek oraz Fundacja Meakultura – za kreatywność i konsekwencję w działaniach na rzecz edukacji muzycznej, w tym za niebanalne projekty realizowane w ramach kampanii społecznej Save the Musić, a w szczególności za wydaną w 2023 roku książkę Muzyka dla myślących. Przewodnik po stereotypach muzycznych.

Czytaj więcej...

Nagroda w dziele promocji polskiej muzyki współczesnej za 2024 rok już przyznana!!

Prezydium Zarządu Głównego Związku Kompozytorów Polskich, na posiedzeniu w dniu 6  marca 2024, przyznało tegoroczną Nagrodę Honorową Związku Kompozytorów Polskich  za zasługi w dziele promocji polskiej muzyki współczesnej

Ewie Szczecińskiej –  za wieloletnią, wytrwałą i kompetentną działalność promującą twórczość polskich kompozytorów współczesnych na antenie Polskiego Radia. Na szczególne wskazanie zasługuje cykl „Nowa Polska”, poświęcony najmłodszemu pokoleniu polskich kompozytorów.

Czytaj więcej...