ZWIĄZEK KOMPOZYTORÓW POLSKICH

Rynek Starego Miasta 27, 00-272 Warszawa, tel. (+48 22) 831 17 41, 831 16 34, faks 887 40 52, mail:zkp@zkp.org.pl

Wydarzenia

Doroczne Nagrody ZKP na 2023 rok już przyznane!

Dnia 8 maja 2023 Jury w składzie: Teresa Malecka (przewodnicząca), Marcel Chyrzyński, Jerzy Kornowicz, Mieczysław Kominek oraz Stanisław Krupowicz, przyznało Doroczne Nagrody Związku Kompozytorów Polskich na rok 2023.
Laureatami Nagród zostali:
Marek Chołoniewski – za wyrazistą twórczość kompozytorską z nutą szaleństwa oraz wytrwałą działalność promującą polską muzykę elektroakustyczną w kraju i na świecie.
Jerzy Stankiewicz – za prace badawcze nad życiem i twórczością Oliviera Messiaena, za przywrócenie do życia twórczości Konstantego i Konstantego Kazimierza Regameyów oraz za wytrwałe działania na rzecz umacnianiu muzycznych relacji polsko-ukraińskich.

Czytaj więcej...

37. Warszawskie Spotkania Muzyczne już wkrótce!

W dniach 13-18 maja br. odbędą się 37. Warszawskie Spotkania Muzyczne. Program Festiwalu i inne informacje znajdą Państwo na jego stronie internetowej.
Wstęp na koncerty jest wolny. Serdecznie zapraszamy!

Renewable Music: Otwarty konkurs dla kompozytorów!

Związek Kompozytorów Polskich we współpracy z Berg Orchestra, Waves Bratislava oraz UMZE Association zapraszają kompozytorów z krajów Grupy Wyszehradzkiej do udziału w otwartym konkursie w ramach projektu „Renewable Music. V4 Composers for Sustainability”. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 czerwca 2023.

Czytaj więcej...

64. Konkurs Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda rozstrzygnięty!

W dniu 16 kwietnia 2023 odbył się KONCERT FINAŁOWY 64. Konkursu, po którym odbyło się zebranie Jury w składzie: Bartłomiej Kominek (przewodniczący), Maciej Negrey, Dariusz Przybylski, Bartłomiej Wąsik i Wojciech Widłak.

Czytaj więcej...

Wyniki I etapu 64. Konkursu Kompozytorów im. Tadeusza Bairda

Dnia 3 lutego 2023 został rozstrzygnięty I etap 64. Konkursu Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda.

Czytaj więcej...