ZWIĄZEK KOMPOZYTORÓW POLSKICH

Rynek Starego Miasta 27, 00-272 Warszawa, tel. (+48 22) 831 17 41, 831 16 34, faks 887 40 52, mail:zkp@zkp.org.pl

Nowa Muzyka

Nowa Muzyka 2021

IX. Festiwal Muzyki Współczesnej NOWA MUZYKA odbędzie się w dniach 7-16 maja 2021. Z uwagi na trwającą epidemię covid-19 nie będzie możliwy udział publiczności. Koncerty będą transmitowane i dostępne na kanale youtube Festiwalu. Szczegóły dotyczące programu oraz inne informacje można znaleźć na stronie Festiwalu.

Nowa Muzyka 2020

W dniach 24-26 października 2020 odbędzie się w Bydgoszczy 8 Festiwal Muzyki Współczesnej NOWA MUZYKA, organizowany przez Oddział Kujawsko-Pomorski Związku Kompozytorów Polskich we współpracy z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
W tym roku, w związku z pandemią COVID-19, koncerty odbędą się wyłącznie w przestrzeni wirtualnej, a będzie je można śledzić na m.in.na kanale Festiwalu na kanale youtube: https://youtube.com/channel/UCdCJbwtPsNI1olDx7X2VicQ

Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie: www.nowamuzyka.bydgoszcz.pl

Czytaj więcej...

Nowa Muzyka 2018

W dniach 11-19 maja 2018 roku odbył się w Bydgoszczy VI Festiwal Muzyki Współczesnej NOWA MUZYKA. Tegoroczna edycja uzyskała finansowe wsparcie Ministerstwa Sztuki i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Bydgoszczy. Honorowy Patronat nad Festiwalem objęło Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Organizatorami byli: Oddział Kujawsko-Pomorski ZKP, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Wydział Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, PZSM im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy oraz Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Czytaj więcej...

Nowa Muzyka 2019

W dniach 10-14 maja 2019 odbył się w Bydgoszczy VII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej NOWA MUZYKA w Bydgoszczy. Realizacja Festiwalu przyczyniła się do zwiększenia integracji różnych środowisk twórczych naszego regionu, za sprawą wspólnych projektów artystycznych, w których wzięli udział kompozytorzy, muzycy, chórzyści, tancerze, reżyserzy, malarze, animatorzy. Byli to zarówno studenci i wykładowcy różnych kujawsko-pomorskich uczelni: Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz uczniowie i nauczyciele Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy.

Czytaj więcej...

Nowa Muzyka 2017

W dniach 12-15 maja odbędzie się w Bydgoszczy V Festiwal Muzyki Współczesnej NOWA MUZYKA, który stał się ważną trybuną prezentacji najnowszej, niekomercyjnej muzyki w Bydgoszczy i całym województwie kujawsko-pomorskim. Godnym podkreślenia jest fakt, iż większość muzyki prezentowanej na festiwalowych estradach stanowią prawykonania - utwory powstające specjalnie z myślą o NOWEJ MUZYCE. W tym roku program festiwalu jest niezwykle bogaty i obejmuje jak zawsze różne nurty obecne we współczesnej twórczości muzycznej: muzykę instrumentalną, wokalną, muzykę elektroniczną oraz improwizację.

Czytaj więcej...