ZWIĄZEK KOMPOZYTORÓW POLSKICH

Rynek Starego Miasta 27, 00-272 Warszawa, tel. (+48 22) 831 17 41, 831 16 34, faks 887 40 52, mail:zkp@zkp.org.pl

Zmarła Joanna Bruzdowicz

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że w dniu 3 listopada 2021, w swoim francuskim domu w Taillet, zmarła Joanna Bruzdowicz-Tittel, kompozytorka, pianistka i krytyk muzyczny, członek Związku Kompozytorów Polskich od 1968 roku.

Wielce zasłużona dla promocji muzyki współczesnej, muzyki polskiej oraz polskich artystów wykonawców, których zapraszała do udziału w stworzonym przez siebie Festival International de Musique en Catalogne w Céret. Była jednym z organizatorów Groupe International de Musique Electroacoustique de Paris (GIMEP), założycielem Belgijskiego Towarzystwa im. Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego. W 2006, z jej inicjatywy, powstało w Perpignan CAT.Studios – centrum produkcji i dystrybucji filmowej oraz studio nagrań muzyki filmowej. Tworzyła nie tylko muzykę, lecz także scenariusze do filmów. Na swoim koncie ma wiele utworów kameralnych, orkiestrowych oraz dramaty i spektakle muzyczne.
Uhonorowana Orderem Odrodzenia Polski „Polonia Restituta”(2001), Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2013), a w 2019 – Nagrodą Honorową ZKP za wieloletnią promocję muzyki polskiej i polskich muzyków na estradach Festival International de Musique en Catalogne w małym miasteczku Céret u stóp Pirenejów, organizowanego dla mieszkańców okolicznych wiosek francuskiej Katalonii.
Cześć Jej pamięci!