ZWIĄZEK KOMPOZYTORÓW POLSKICH

Rynek Starego Miasta 27, 00-272 Warszawa, tel. (+48 22) 831 17 41, 831 16 34, faks 887 40 52, mail:zkp@zkp.org.pl

Nowe Brzmienia Gdańskie 2009

23 kwietnia 2009 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Gdańsku odbędzie się kolejny koncert z cyklu Nowe Brzmienia Gdańskie. Koncert odbędzie się w ramach II Gdańskiego Festiwalu Muzycznego 2009.

Program koncertu:

ANDRZEJ CWOJDZIŃSKI - Pięć pieśni na sopran i fortepian, wyk. Anna Fabrello (sopran) i Tomasz Jocz (fortepian)

MAREK CZERNIEWICZ - Aria w dawnym stylu na wiolonczelę i fortepian, wyk. Tadeusz Samerek (wiolonczela) i Tomasz Jocz (fortepian)

EUGENIUSZ GŁOWSKI - Cztery pieśni na tenor i fortepian, sł. ks. Janusz Pasierb, wyk. Piotr Kusiewicz (tenor) i Tomasz Jocz (fortepian)

KRZYSZTOF OLCZAK - Chanson na akordeon i elektronikę, wyk. Krzysztof Olczak (akordeon)

KAZIMIERZ GUZOWSKI - Pięć pieśni na sopran i fortepian, sł. Jerzy Stachurski, wyk. Anna Fabrello (sopran) i Tomasz Jocz (fortepian)

ANNA PĘCHERZEWSKA-HADRYCH - Vier erste Lieder na tenor, klarnet i fortepian, wyk. Piotr Kusiewicz (tenor), Andrzej Wojciechowski (klarnet) i Tomasz Jocz (fortepian)

AGNIESZKA STULGIŃSKA - Piene na klarnet i live electronics – cz. III Vespertilio, wyk.Andrzej Wojciechowski (klarnet) i Agnieszka Stulgińska (elektronika)

WOJCIECH BLECHARZ - Dim na głos, akordeon, wiolonczelę i fortepian, wyk. Wiesława Maliszewska (alt), Krzysztof Olczak (akordeon), Tadeusz Samerek (wiolonczela), Tomasz Jocz (fortepian)

ELŻBIETA SIKORA - Suita na wiolonczelę z elektroniką, wyk. Tadeusz Samerek (wiolonczela), Elżbieta Sikora (elektronika)