ZWIĄZEK KOMPOZYTORÓW POLSKICH

Rynek Starego Miasta 27, 00-272 Warszawa, tel. (+48 22) 831 17 41, 831 16 34, faks 887 40 52, mail:zkp@zkp.org.pl

Ustawa o artystach zawodowych

Prezydium Zarządu Głównego ZKP gorąco namawia do poparcia procedowanej aktualnie w rządzie ustawy o artystach zawodowych - owocu ponad dwudziestu lat starań stowarzyszeń twórczych, w tym Związku Kompozytorów Polskich. Owocu starań, dyskusji, konsultacji i kompromisów. Poparcie (imię, nazwisko, e-mail) można złożyć pod poniższym adresem:
artystazawodowy.pl/poprzyj-ustawe


Uwaga techniczna: poparcie nie jest na razie dostępne z poziomu samej strony. Na publikację listy czekamy, aż zbierze się odpowiednio duża liczba popierających. Jak duża - to się okaże, liczymy przynajmniej na kilka tysięcy podpisów. To będzie istotny gest z naszej strony i autentyczna pomoc wobec nieustającej dyskusji (a dokładnie: niezwykle silnego wieloletniego oporu), jaką można spotkać zarówno w mediach jak i - częściowo - w kręgach rządowych (mimo pilotowania ustawy przez MKiDN) oraz poselskich.

Dlatego namawiamy Państwa nie tylko do osobistego poparcia, ale także do rozpropagowania akcji wśród znajomych i na swoich kontach społecznościowych. Strona internetowa artystazawodowy.pl w klarowny i dostępny sposób wyjaśnia założenia i sens ustawy, jest tam też do ściągnięcia jej projekt.