ZWIĄZEK KOMPOZYTORÓW POLSKICH

Rynek Starego Miasta 27, 00-272 Warszawa, tel. (+48 22) 831 17 41, 831 16 34, faks 887 40 52, mail:zkp@zkp.org.pl

Portrety kompozytorów 2017

W dniach 4-5 grudnia 2017 w Centrum Łowicka w Warszawie odbyły się koncerty 27. PORTRETÓW KOMPOZYTORÓW. Przedstawione zostały sylwetki Carlosa Malcolma oraz Agnieszki Stulgińskiej, kompozytorów o diametralnie różnej stylistyce, co pozwoliło szerzej spojrzeć na muzykę powstającą współcześnie i ujrzeć ją w rozmaitych barwach.

           

W programie koncertów znalazły się utwory kameralne, w tym zamówione przez Związek Kompozytorów Polskich specjalnie na ten cel, dzięki wsparciu Fundacji PZU. Carlos Malcolm skomponował utwór na fortepian na 4 ręce, który znakomicie wykonał wspólnie z koreańską pianistką Kyeong-Yeon Seo, natomiast Agnieszka Stulgińska skomponowała utwór na "trzy kobiety i 10 instrumentów", który brawurowo wykonała Maniucha Bikont i Hashtag Ensemble. To utwór psychologiczny o kobiecości, macierzyństwie, trudnym surowym życiu, podróży, przestrzeni, tęsknocie, biskości, sile i pokoleniach..., jak napisała w programie autorka.

27. Portrety kompozytorów zostały zorganizowane przy współpracy i dzięki poniższym instytucjom oraz wspólfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

                     

Patronem medialnym było Polskie Centrum Informacji Muzycznej